On-line kurzy pro běžné uživatele

Chce se pohybovat on-line světem bezpečně, ať už jste domácí uživatel, živnostník nebo menší firma?

 • Pracujete z domu nebo často cestujete
  Užíváte si svobody na cestách? Pracujete odkudkoliv? Často se připojujete z míst, kde na Vás mohou číhat různé hrozby? Děsí Vás malware, přesměrování na podvodné stránky nebo zneužití osobních profilů na sociálních sítích? Nenechávejte to náhodě, buďte připraveni. Přesně pro vás jsou moje on-line kurzy.
 • Jste živnostník nebo pracuje na svoje IČO
  Nechcete přijít o svá data, rozpracované projekty a kontakty na zákazníky? A co dlouho budované důvěra s obchodními partnery? Zašifrovaný disk počítače, hacknutý emailový účet nebo zneužitý profil na LinkedIn může vše, co jste pracně budovali zničit během několika minut. Poradím Vám, naučím vás zásady a postupy, aby se vám to nikdy nestalo.
 • Máte rodinu
  Je Vaše domácnost připojená k internetu opravdu bezpečná? Nechce, aby vám někdo šmíroval domácí počítače? A co váš digitální archiv vašich rodinných zážitků? Asi o něj nechcete přijít jedním kliknutím na přílohu podvodného emailu. Opravdu chráníte vaše děti dostatečně před nežádoucím obsahem, kybernetickou šikanou nebo zneužíváním? Mějte větší kontrolu nad svou domácností. Poradím vám jak na to. Budete tomu rozumět, ať jste rodič na mateřské, senior nebo jen IT není vaše hobby.

Jaké by to bylo vyzrát nad hackery a internetovými podvodníky?

Jaká jsou mylná přesvědčení, která nás mohou přivést do problémů v dnešním on-line světě?

 • Já nejsem důležitý a proto se na mě nikdo nezaměří.
  Jste přesvědčeni, že se vám nemůže nic stát? Proč by na vás někdo útočil? Nikdy se vám nic nestalo, nebo si to alespoň myslíte?
 • 2. Nemám nic, co by někdo jiný chtěl.
  Domníváte se, že nemáte nic, co by mohlo někoho zajímat? Říkate si, že když nepodnikáte na internetu, nemáte firmu nebo eshop, tak proč by vás kyberbezpečnost měla zajímat?
 • 3. Nikdy je nezastavíme, i kdybych chtěli.
  Myslíte si, že vy nic nezmůžete proti hackerům a internetovým podvodníkům? Zdá se vám to složité a nerozumíte tomu? Tak to raději neřešíte?

Není nic jednoduššího, než tato přesvědčení a nežádoucí návyky změnit.

Moje online video kurzy kybernetické bezpečnosti vám doslova změní život. Vaše data budou v bezpečí.

Jste zvědaví? Zajímá vás jak na to? 

Žádný strach, se mnou budete vědet co dělat, nic vás nepřekvapí a navíc budete opravdu v bezpečí. Selským rozumem a s jednoduchými pravidly či chytrými triky proti internetovým podvodníkům a hackerům. Pochopí to opravdu každý.

Pro koho jsou

Pro každého, kdo se chce cítit bezpečně v on-line světě, ve kterém se denně pohybuje. Je jedno jestli používáte internet pro práci, vzdělání či jen pro zábavu.

Koho vzděláváme

Kurzy jsou vhodné pro všechny co pracují doma, externisty, pracující na IČ, ženy v domácnosti, on-line podnikatele, školitele nebo jen pro běžné uživatele internetu.

Co je cílem

Ukázat Vám bezpečnou cestu on-line světem, poradit jak se nenaleťet internetovým podvodníkům a jak se účinně bránit útkům heckerů.

Proč se vzdělávat

On-line komunikace se stala nezbytnou součástí našeho života a musíme být připraveni, mít správné návyky, abychom byli chráněni a v bezpečí.

Forma kurzů

On-line video kurzy, které jsou prokládány příklady a intuitivními návody, které pochopí opravdu každý. Kurzy jsou srozumitelné, praktické s důrazem pro snadné pochopení.

Obsah kurzů

Školení je nabité aktuálními tématy, praktickými příklady a doporučeními, jak problémy rozpoznat, předcházet jim a co dělat, když problém už nastal.

Školící moduly

Obsahují reálné příběhy, které se vztahují k tématu, a navíc účastník dostává i sadu praktických materiálů ve formě checklistů, návodů, jak postupovat a na co si dát pozor.

Testy a certifikát

Každý modul je zakončen jednoduchým testem a po absolvování celého školení následuje závěrečná on-line zkouška. Úspěšný absolvent obdrží certifikát.

Témata on-line kurzů

Obsah  on-line kurzů je průběžně aktualizován a přizpůsobován současným trendům. Kurzy jsou tématicky zaměřené na to, co běžný uživatel opravdu denně řeší, podorují tvorbu správných bezpečných návyků a obsahují přehledné návody, jak na to.

Nebezpečné předsudky a přesvědčení a jejich důsledky

Já nejsem důležitý, a proto se na mě nikdo nezaměří. Nemám nic, co by někdo jiný chtěl. Nikdy je nezastavím, i kdybych chtěl.

Motivace k útoku

Kdo má největší zájem na získání vašich osobních citlivých informací? Proč vůbec někdo chce tyto informace získat? Kdo je nejnáchylnější k tomu stát se obětí?

Ekonomika hackingu

Kolik Vás může stát ztráta důležitých dat a jaké to má dopady na váš život, na to co děláte nebo na Vaši rodinu? Proč můžete mít problém se zákonem, pokud se dostatečně nezabezpečíte?

Sociální inženýrství a phishing

Co je to sociální inženýrství, jaké jsou jeho metody a jak se před ním bránit? Proč je phishing stále jednou z nejúčinnějších metod, pomocí které je možné se dostat k citlivým datům?

Malware

Ransomware, Trojský kůň, virus, worm, botnet. Co všechny ty "terminus technicus" znamenají a jak můžeme zaznamenat jejich projevy v reálném světě? Jaké prostředky můžeme ve firmě použít, abychom předešli jejich rozšíření? Jaká je nejlepší prevence?

Kybernetické útoky a hrozby

DDoS, Rootkit, Zero-Day a další témata. Co to je? Týká se to i mě osobně?

Správa hesel

Jakým způsobem sestavit silná hesla? Proč hesla na kritické zařízení/aplikace pravidelně měnit a jaké mám možnosti, když si všechna hesla nemám šanci zapamatovat? Jaké jsou další možnosti ověření identity?

BYOD, IoT a přenosná média

Proč je třeba dávat si pozor na to co děláme na vlastním zařízení, když je připojeno anebo ho plánujeme připojit na firemní síť? Jaká přenosná média se nevyplácí připojit na firemní zařízení a co nám hrozí?

Email a chování na internetu

Jak rozpoznám, který email je pravý a který může znamenat hrozbu? Jaké dopady může mít otevření neověřeného emailu a které nástroje nám pomohou hrozbu identifikovat? Proč nesdílet osobní informace na internetu (sociálních sítích)?

Na cestách

Jak nakládat s firemními zařízeními na služebních cestách? Jak se zabezpečit, když se přes veřejnou síť připojujeme vzdáleně na firemní intranet? Jakými způsoby v takovém případě manipulovat s firemními daty, abychom sebe ani firmu neohrozili?

Ochrana (citlivých) firemních dat, GDPR, legislativa

Jak a kam ukládat firemní data, s kým je sdílet a přes které komunikační kanály bychom je rozhodně neměli šířit? Co to vlastně je GDPR a má to nějaký vliv na mou práci? Existují nějaké zákony v ČR, které řeší zpracování dat? Proč máme kybernetický zákon?

První pomoc

Co dělat a koho kontaktovat ve chvíli, když si všimneme nějakých nesrovnalostí v konfiguraci či chování našeho PC, když nám přijde podezřelý email či když se po firmě pohybuje podezřelá osoba?